دستگاه مرکزی کنترل پنل

download iconDownload Datasheet (CA1000)

download iconDownload Datasheet (CA3000)

دستگاه مرکزی کنترل پنل

مغزسیستم اعلام حریق دستگاه مرکزی کنترل پنل می باشد .تابلوی مرکزی کنترل پنل کلیه ورودی ها و تجهیزات خروجی را کنترل و توان الکتریکی کلیه بخش ها را تامین می نماید.

در پنل سیستم اعمال حریق، تمامی وظایف توسط میکروپروسسورها انجام می شود و تمامی تجهیزات من جمله دتکتورها، شستی ها، لامپ ها، وسایل صوتی خبر دهنده، منابع تغذیه و …به مرکز کنترل متصل می شوند.ولتاژ ورودی به دستگاه 220 بوده و دستگاه دارای باطری جهت پشتیبانی در هنگام قطع برق می باشد و در صورت بروز مشکل سریعا داخل مدار قرار می گیرد.

طراحی سانترال ها به گونه ای صورت گرفته است که تعمیر و نگهداری سایت های موجود را بسیار آسان می نماید و همچنین امکان به روز رسانی تکنولوژی های جدید را فراهم ساخته است.

مزیت دیگری که می توان به آن اشاره کرد خلاقیت در طراحی می باشد، به عنوان مثال در مدل CA3000 می توانید تا 1600 آدرس داشته باشید و این 1600 آدرس را در حلقه بسته (10 لوپ) اجرا نمایید و در سیستم حلقه باز (20 لوپ) و در هر لوپ می توان 200 آدرس تعریف کرد و در هر لاین حلقه باز تا 32 آدرس را تحت پوشش قرار داد .

با توجه به گستردگی معماری سانترال های دف ، تعداد کاربران را نیز می توان با استفاده از یک باس اختصاصی دوبرابر کنیم یا به صورت ریموت کنترل کنیم .

استفاده آسان جهت کاربران

به طور مثال سانترال CA3000 قابلیت اداره 400 فرمان را دارا می باشد و فعال سازی هر کدام از این فرامین از طریق کیبورد فراهم خواهد بود.

شبکه ایمن پنل های کنترلی

 پنل های کنترلی دف را می توان به یک شبکه واقعی از پنل ها ارتباط داد که تمام نیازمندیهای ایمنی را تضمین می کند و امکان کنترل 16 پنل بر روی یک شبکه اختصاصی فراهم می باشد که هر پنل برای نمایش حالتهای پنلهای دیگر شکل گرفته است.

در واقع قدرت کلی سیستم در مجموع 25600 آدرس می باشد که بین 1600 زون تقسیم می شود.

تنوع در طراحی

 پنل های کنترلی معمولا در دو سایز متوسط و بزرگ ارایه می شوند که بسته به فضای و سایز محیط اجرایی انتخاب می شوند.همچنین قابلیت نصب رو کار و تو کار را دارند.

اقتصادی بودن طرح

در سانترال CA3000 قابلیت تعریف گروه های مختلف وجود دارد که می توانیم مثلا یک واحد مسکونی که دارای چند دتکتور می باشد را در یک گروه قرار دهیم تا در صورت بروز اتفاق بر روی هر یک از دتکتورها ، خروجی INDICATOR فعال شود. برای این امر نیاز به سیم کشی کابل سه سیمه است ولی DEF این امکان را بصورت نرم افزاری مهیا ساخته است که نیاز به کابل 3 سیمه نخواهد بود و این امر گام بزرگی درکاهش هزینه خواهد بود.