Linear Heat Detectors

کابل های حرارتی خطی Linear Heat Detectors

کابل های حرارتی خطی Linear Heat Detectors کابلهایی هستند که قابلیت شناسایی حرارت را در تمام طول خود دارا می باشند و سنسور این کابل ها متشکل از دو رشته هادی از جنس استیل است که بطور جداگانه در پوشش پلیمری حساس به حرارت قرار گرفته اند و به گونه ای به دور یکدیگر تابیده شده اند که فشار فنری در داخل خود و به سمت یکدیگر ایجاد می نماید.

نحوه عملکرد این سنسورها بدین صورت است که در درجه حرارتی مشخصی که پلیمر حرارتی به آن حساس می باشد ، پلیمر ذوب شده و در اثر فشار فنری موجود دو رشته هادی به یکدیگر متصل شده و در نتیجه سیگنال تحت عنوان شناسایی حرارت ارسال می گردد. یکی از مزایای این کابل اعلام هشدار در اولین نقظه ای است که حرارت ایجاد شود و نیاز به تماس طول مشخصی از کابل با حرارت به منظور شناسایی نمی باشد و امکان مشخص کردن دقیق نقطه بروز حرارت با استفاده از کنترل پنل ها وجود دارد .

کابل ها به دلیل استفاده از هادی استیل و پوسته مقاوم کابل از مقاومت بالای مکانیکی برخوردار می باشند.

این کابل ها دارای پوشش درجه حرارتی مختلف بوده و بر اثر تغییر شرایط محیطی حساسیت کابل دستخوش تغییر نمی شود و نیاز به تنظیمات مجدد تجهیزات نیز وجود نخواهد داشت .

این کابل ها مناسب جهت نصب در بخش های مختلف پروژه های صنعتی مانند سینی کابلها، تسمه نقاله ها و تجهیزات توزیع برق مانند ترانسفورماتورها، سوئیچهای الکتریکی، برج های خنک کننده، خطوط لوله، سردخانه ها، مخازن نفت و گاز و مواد شیمیایی و می باشند.